04.11.2010 01:01 - Grande Pippo!!!! 2-2 с Реал Мадрид
Автор: fossa Категория: Спорт
Прочетен: 500 Коментари: 0 Гласове:
0

image
Милан и Реал Мадрид направиха много интересно и динамично 2:2 в титаничния сблъсък от група "G" на Шампионската лига, игран на "Джузепе Меаца". Филипо Индзаги обърна "лос бланкос" с два гола (68 и 78) и стана играчът с най-много попадения в историята на евротурнирите - 70. Гонсало Игуаин поведе испанците с попадение в 45-ата минута, но два проблясъка на Пипо, вторият от явна засада, обърнаха нещата. В 94-ата минута Педро Леон подели точките. Така Реал Мадрид продължава да няма успех на "Джузепе Меаца" (14 мача поред) въпреки славната си история. Наставникът на "росонерите" Масимилиано Алегри заложи на Златан Ибрахимович, Алешандре Пато и Роналдиньо в предни позиции. Жозе Моуриньо пусна галаотбора с Гонсало Игуаин в нападение, подкрепян от Кристиано Роналдо, Месут Йозил и Анхел ди Мария. Много динамично започна срещата на "Джузепе Меаца. Още в третата минута Гонсало Игуаин стреля диагонално от 17 метра, но Абиати парира ниския удар. В осмата Рикардо Карвальо пресече страхотен пас на Роналдиньо към Пато. Минута по-късно Пепе стреля с глава отблизо след фаул, но топката тупна в земята и се качи на гредата. В 12-ата Анхел ди Мария избяга от засадата, залъга бранител, но шутът ми мина до гредата. В 20-ата на два пъти Андреа Пирло изби от голлинията след удари на Игуаин и ди Мария.
Златан Ибрахимович имаше две прекрасни възможности до почивката, но пропусна. В 23-ата сам срещу Икер Касийяс шведът не стреля прецизно. В 37-ата Ибра прехвърли стража, но топката не стигна до голлинията. В 45-ата предимството на "лос бланкос" доведе до гол. Анхел ди Мария подаде хитро към Игуаин в наказателното поле, който технично преодоля Абиати за 0:1.
През второто полувреме италианците заиграха по-активно в търсене на изравняване. В игра се появи легендарният еврореализатор Филипо Индзаги. Липсваха чисти голови положения, като рядко се отправяха удари. В 68-ата минута Златан Ибрахимович навлезе отляво, центрира неточно, но вратарят Касийяс изпусна топката. Хиената Пипо с глава опъна мрежата за 1:1. След попадението ветеранът извади фланелка с номер 69, колкото попадения има италианецът в европейските клубни турнири.
В 78-ата минута Пипо взриви "Джузепе Меаца" с втори гол за 2:1. Попадението беше от явна засада, но закова головете на Индзаги в Европа на 70, с един повече от Раул. Герд Мюлер също има 69 гола, въпреки че по официална информация е с по-малко. До края на мача Реал Мадрид натисна и успя да преодолее изравнително Абиати чак в 94-ата минута. Педро Леон промуши топката в мрежата и оформи крайното 2:2.
Така Реал Мадрид събра десет точки и се нуждае само от точка, за да е победител в групата. Милан има пет точки, с една повече от Аякс.