12.02.2011 21:48 - Милан без проблеми срещу Парма, Касано се отпуши
Автор: fossa Категория: Спорт
Прочетен: 923 Коментари: 0 Гласове:
0

Милан без проблеми срещу Парма, Касано се отпуши Милан постигна безпромлемна победа с 4:0 срещу Парма в първи мач от 25-ия кръг на Серия "А" и увеличи преднината си на върха на шест точки. Вторият Наполи обаче има и мач по-малко от "росонерите".

Първо попадение за "червено-черните" записа Антонио Касано, а резервата Робиньо се отчете с два гола за убедителния успех.

Българският национал Валери Божинов пък игра 20 минути за гостите от Парма.

"Росонерите" започнаха вихрено и още в първата минута Миранте трябваше да спасява с мъка опасен удар на Зеедорф. В 8-ата обаче холандецът се реабилитира и не остави шансове на вратаря, като откри резултата - Ибрахимович пусна отличен извеждащ пас на съотборника си, Зеедорф излезе сам срещу Миранте и останал сам на празна врата откри - 1:0.

Активната игра на Милан продължи и в 17-ата минута Антонио Касано удвои резултата при подобно положение с първия си гол с "червено-черната" фланелка. Бившият ас на Сампдория комбинира с Гатузо, който го изведе вляво от Миранте и Касано мушна топката с вътрешен фалц в далечния ъгъл за 2:0.

Четири по-късно и Ибрахимович можеше да се разпише, но прати топката на метър над вратата на гостите. Гостите от Парма пък отговориха с безопасни изстрели на Кандрева и Креспо.

В 28-ата минута младокът Меркел изпусна уникална възможност за 3:0, след като се размина с топката на две метра от вратата след подаване на Зеедорф отляво. Малко след това и Касано и Ибрахимович изпуснаха отблизо да преодолеят Миранте.

Точно в края на първото полувреме обаче Антонио Кандрева все пак можеше да върне едно попадение за Парма след фалцово изпълнение на пряк свободен удар, но топката облиза лявата греда на Абиати.

След почивката домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Валиани след пряк свободен удар на Ибрахимович, но реферът Андреа де Марко даде знак играта да продължи. След близо час игра треньорът Алегри пусна в игра Робиньо, като даде почивка на Зеедорф. И четири минути по-късно бразилецът се отблагодари за доверието с гол за 3:0 след удар под плонжа на Миранте.

Атракцията на бившия играч на Реал (Мадрид) продължи и само три минути след това той напави 4:0 с втория си гол в срещата, след като отново бе изведен отлично от Касано.

Треньорът на гостите Паскуале Марино реши да пробва промяна и пусна в игра Валери Божинов и Анджело на местата на Креспо и Джовинко. В 75-ата минута именно българският национал можеше да преодолее Абиати, но ударът му бе блокиран точно след като стреля по посока на вратата.

До края гостите така и не успяха да отбележат поне почетно попадение и останаха само на четири точки от зоната на изпадащите.

Милан - Парма 4:0
1:0 Зеедорф (8)
2:0 Касано (17)
3:0 Робиньо (62)
4:0 Робиньо (65)

Милан: Абиати, Одо, Неста, Силва, Антонини, Гатузо (63-Фламини), Ван Бомел, Меркел, Зеедорф (58-Робиньо), Ибрахимович (68-Пато), Касано

Парма: Миранте, Дзакардо, Пачи, Лукарели, Гоби, Кандрева, Джемайли (85-Галопа), Валиани, Джовинко (70-Анджело), Креспо (69-Божинов), Амаури