17.04.2011 01:17 - Милан с класика над Сампдория, Абиати и Пато с контузии
Автор: fossa Категория: Спорт
Прочетен: 882 Коментари: 0 Гласове:
0

"Росонерите" докоснаха титлата след убедителната победа Милан успя да направи много голяма крачка към титлата в Серия "А", след като постигна класическа домакинска победа над Сампдория с 3:0.

Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от 33-ия кръг на Серия "А", който се игра на "Джузепе Меаца".

Грандът от Милано стигна до успеха с попадения на Зеедорф, Касано и Робиньо.

За съжаление на Масимилиано Алегри, той получи много лоши новини заради травмите на Кристиан Абиати и Пато, които бяха принудително заменени.

След този мач Милан продължава да е лидер в класирането, гарантирайки си преднина от поне 3 точки пред втория Наполи, който играе утре.

Другият претендент за титлата Интер обаче практически загуби шансове, след като падна от Парма и вече е на 8 точки от "Росонерите".

Двубоят започна много силно за домакините от Милано, които притиснаха своя противник от самото начало.

Още във 2-ата минута Боатенг имаше възможност да даде преднина на своя тим, но силният му удар от дистанция бе спасен.

Въпреки по-добрата игра на домакините, те така и не успяха да вкарат през първите минути на полувремето.

В 15-ата минута Пато демонстрира чудесен финт е наказателното поле на противника и понечи да стреля, но не успя да се разпише.

Минута по-късно пред гостите се откри страхотен шанс да реализират.

Макароне намери между трима бранители на Милан намиращия се на перфектна позиция в наказателното поле Поци, но Марио Йепес не позволи на последния да отправи точен удар към вратата на "Росонерите".

В 18-ата минута пък Масимилиано Алегри замени принудително контузилия се Кристиан Абиати.

Точно две минути по-късно ветеранът Кларънс Зеедорф откри резултата.

Той вкара брилянтен гол след удар от фаул на около 20-25 метра от вратата на Курчи.

В следващите минути гостите поизравниха играта и до опасни положения пред двете врати така и не се стигна.

В 33-ата минута Робиньо пробва късмета си от дистанция, но ударът му бе отразен.

Точно десет минути по-късно домакините получиха нов много тежък удар, свързан с травма на Алешандре Пато.

Бразилецът се контузи и бе принудително заменен от Антонио Касано. До края на полувремето голове така и не паднаха и резултатът се запази.

Втората част започна по-добре за Милан. Робиньо имаше страхотна възможност пред себе си да удвои преднината на домакините в 49-ата минута, но пропусна сам срещу вратаря и ударът му бе доста неточен.

Все пак обаче пет минути по-късно всичко в този мач на практика бе решено.

Домакините получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на Гастелдело в наказателното поле.

С нейното изпълнение се зае Антонио Касано, който реализира и удвои преднината на Милан.

По-добрата игра на домакините през второто полувреме помогна на тима на Макс Алегри да стигне и до трети гол, дело на Робиньо в 61-ата минута.

Кариоката отправи точен удар с глава и не остави шансове на Курчи да реагира. До края на мача темпото на игра съвсем логично спадна.

МИЛАН - САМПДОРИЯ 3:0
[1:0] Зеедорф 20"
[2:0] Касано 54"
[3:0] Робиньо 61"

МИЛАН: Абиати (18 - Амелия), Дзамброта, Йепес, Силва, Ван Бомел (73 - Пирло), Гатузо, Боатенг, Зеедорф, Абате, Робиньо, Пато (41 - Касано)

САМПДОРИЯ: Курчи, Гасталдело, Мартинес (57 - Заури), Волта, Коман, Тисоне, Паломбо, Лачко, Десена, Макароне, Поци (76 - Биабиани)