Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
24.04.2011 02:43 - Милан докосна титлата след измъчен успех над Бреша, Робиньо герой
Автор: fossa Категория: Спорт
Прочетен: 1237 Коментари: 2 Гласове:
0

Бразилецът вкара единственото попадение в срещата Милан успя да постигне изключително важна победа с минималното 1:0 при гостуването си на Бреша в двубой от 34-ия кръг на Серия "А".

Като цяло "Росонерите" бяха по-добрият отбор в мача и създадоха по-чистите голови положение, но въпреки това трябваше да почакат доста, преди да реализират.

Единственият гол в мача бе дело на Робиньо в 82-ата минута и на практика това попадение донесе успеха на гостите.

След победата, Милан продължава да бъде номер 1 в Серия "А" с актив от 74 точки, на 8 повече от втория в таблицата Интер.

За да стане шампион грандът от Милано ще трябва да спечели само 4 точки в следващите няколко мача.

Като цяло Милан започна по-добре срещата и "Росонерите" пропуснаха отлична възможност да открият резултата още в 3-ата минута, след като удар на Матийо Фламини срещна гредата.

Гостите създадоха няколко добри ситуации през първото полувреме от които можеше да падне гол, но попадение така и не бе реализирано.

В 6-ата минута Робиньо също имаше добър шанс да се разпише, но ударът му от близка дистанция бе париран.

Две минути след това Кларънс Зеедорф стреля от 30 метра. Неговият удар обаче също не попадна във вратата на Бреша.

Натискът на "Росонерите" продължи и последователно добри възможности за гол бяха пропиляни от Касано, който не успя да отбележи с глава от три метра, Боатенг, Зеедорф и Робиньо.

До края на частта грандът от Милано натискаше здраво новака в елита, но до попадение не се стигна.

Бреша се представи донякъде стабилно в отбрана през първите 45 минути.

Домакините обаче не бяха никак убедителни в офанзивен план и отправиха само един точен удар към вратата на Абиати през първото полувреме, който бе дело на Едер в 34-ата минута.

В 37-ата минута Тиаго Силва стреля от далечна дистанция, но топката се отби в противников футболист.

Само пет минути по-късно Робиньо също опита късмета си от далечна дистанция, но стражът на домакините успя да улови топката след неговия удар.

Второто полувреме започна по-добре за "Росонерите". които владееха повече топката и се опитваха по всякакъв начин да създават опасни положения пред вратата на противника.

В 53-ата минута пред гостите се откри страхотна възможност да открият резултата, но Антонио Касано не успя да насочи точно топката към вратата на противника, след като засече с глава прекрасно центриране на Кларънс Зеедорф.

В следващите минути "Росонерите" продължиха да притискат своя противник, но до голови положения пред вратата на домакините така и не се стигна.

В 62-ата минута Бреша имаше перфектна възможност да открие резултата. Кристиан Абиати обаче се справи блестящо при удара с глава на Карачоло и спаси вратата си от чист гол.

Две минути по-късно Милан също имаше страхотна възможност за гол, но Аркари се намеси впечатавлящо при нисък и силен удар на Робиньо с левия крак, който влизаше в ъгъл на вратата на домакините.

В 70-ата минута Антонио Касано направи поредния си пропуск в този мач. Италианският национал отправи удар от точката за изпълнение на дузпата, който обаче мина високо над вратата.

Пет минути по-късно домакините имаха много добра възможност да реализират, но ударът на Байоко бе неточен и топката излезе в аут.

В 80-ата минута Алесандро Диаманти бе изключително близо до попадение за домакините, но ударът му от фаул разтресе горната греда.

Само две минути по-късно Робиньо донесе победата на "Росонерите". Той бе изведен по страхотен начин сам срещу вратаря от Антонио Касано и без проблеми реализира.

В 89-ата минута Бреша можеше да изравни чрез Диаманти, но Абиати за пореден път се намеси фантастично и улови топката.

БРЕША - МИЛАН 0:1
[0:1] Робиньо 82"

БРЕША: Аркари, Бега, Дзебина, Берарди, Замбели, Занети (72 - Филипини), Диаманти, Хатемай, Вас (54 - Байоко), Едер, Карачоло (74 - Джонатас)

МИЛАН: Абиати, Йепес, Силва, Дзамброта, Абате, Ван Бомел, Боатенг (70 - Eмануелсон), Зеедорф, Фламини, Робиньо, Касано (85 - Амброзини)

11.01.2012 09:49
If you want to make $10-$150/hour and up to $3500/month of your free time working at
home part-time then this is the most important message you’re ever
going to read.

Here’s why:

“Businesses need ME! They’re paying me money – CASH – to a
36-year-old work-at-home mother to get my opinion.”