27.10.2011 00:18 - Четвърта поредна победа за Милан
Автор: fossa Категория: Спорт
Прочетен: 654 Коментари: 0 Гласове:
0

Антонио Ночерино наниза хеттрик за успеха 4:1 над Парма Милан взе четвърта поредна победа във всички турнири, като спечели 4:1 срещу Парма у дома. Росонерите вече имат три поредни победи в Серия А и се изкачиха до петото място в класирането. Шампионите изостават само на 2 точки от лидера Ювентус и имат равен брой точки с Наполи. Пред Милан са още Лацио и Удинезе.

След невероятния обрат срещу Лече от 0:3 до 4:3 росонерите търсеха трета поредна победа в първенството и четвърта във всички турнири. Срещу себе си шампионите имаха отбора на Парма, който загуби миналия уикенд от Аталанта у дома. Пармалатите отдавна не си бяха тръгвали с три точки от "Сан Сиро". Последната им победа тук бе от 1996 г.

Треньорът Масимилиано Алегри можеше да използва отново Тиаго Силва, който се излекува от травма, но Алесандро Неста не бе в тима, заради контузия. Даниеле Бонера партнираше на Тиаго Силва в центъра на защитата. Титулярно място получи и Тайе Тайво. Зад двамата нападатели действаше Кевин-Принс Боатенг, който вкара хеттрик срещу Лече, след като влезе резерва.

Първото полувреме не бе от най-бляскавите в историята. Милан не направи много, а Парма - още по-малко. В началото гостите бяха по-активни и опитваха по-често атаки. Милан постепенно изравни играта. Положения и пред двамата вратари обаче липсваха.

Едва в 28-ата минута имаше малко емоция. Центриране от корнер на Джовинко бе подценено от Абиати, който не успя да се намеси, но след това се справи с това да избие удар на Дзакардо от добра позиция.

Милан нанесе двоен удар в рамките на 2 минути. В 30-ата Антонио Ночерино откри резултата. Ибрахимович получи топката отляво и центрира към халфа. След сблъсък с Фелчер топката остана у Ночерино, който я прати в мрежата за 1:0.

В следващата атака Ночерино вкара втори гол. Този път много по-хубав. Халфът стреля мощно извън наказателното поле и заби топката в ъгъла. Вратарят Миранте не успя да направи нищо - 2:0. За Ночерино това бе трети гол за Милан. За първи път в кариерата си халфа вкара два пъти в един мач от Серия А. Той вече има общо 10 гола в калчото.

Това бяха и единствените интересни положения през първата част. Без да се напряга много Милан водеше с 2:0 на Парма.

10 минути след паузата Милан бе близо до трети гол. Центриране от корнер попадна у непокрития Алберто Акуилани, който от чиста позиция стреля с глава, но не уцели добре топката, която тупна, а после вратаря Миранте изби. Стражът на Парма трябваше да се намесва добре и след един мощен удар на Акуилани от дистанция, който влизаше в ъгъла.

В 70-ата минута Антонио Касано изпусна уникално положение. Абате проби отдясно и премина през трима съперници, за да центрира ниско в наказателното поле. Там Ибрахимович хитро отклони топката с пета към непокрития Касано. Нападателят вместо да стреля директно, реши да финтира съперник и го направи. Ударът му след това обаче не бе на висота и Миранте изби в корнер.

В 73-ата минута логичното се случи. Изритана силно напред топка бе отклонена с глава от Касано. Златан Ибрахимович се пребори с Фелчер използвайки мощната си физика и остана сам срещу Миранте. Шведът отклони с едно докосване топката в далечния ъгъл - 3:0. Втори гол на Ибра този сезон в Серия А. Голът бе и последното действие на нападателя в мача, защото бе сменен от Робиньо.

Именно бразилеца бе следващия, който можеше да се разпише. Чудесен пас отляво на Емануелсон го изведе сам срещу Миранте, но удара му от малък ъгъл бе спасен от вратаря на Парма.

В следващата атака Парма намали. Отличен пас на Бябяни изведе Джовинко сам в наказателното поле. От малък ъгъл звездата на Парма успя с левачката да промуши топката между краката на Абиати за 3:1.

Милан продължи да създава положения, а Робиньо да ги изпуска. Бразилецът остана сам срещу Миранте още веднъж, но отново не успя да преодолее стража на Парма.

В добавеното време на мача Антонио Ночерино оформи първия в кариерата си хеттрик. Черната работа обаче свърши Антонио Касано. Нападателят нахлу в наказателното поле и няколко пъти поред финтира Гоби преди да центрира към далечната греда, където Антонио Ночерино с глава засече топката в близкия ъгъл - 4:1. Халфът стана втория играч на Милан в последните 2 мача, който прави хеттрик, след Кевин-Принс Боатенг.

Това бе трета поредна победа на росонерите в Серия А. Те вече има 14 точки в актива си и изостават само на 2 зад лидера Ювентус. Парма пък загуби за втори пореден път.

МИЛАН - ПАРМА 4:1

1:0 Ночерино 30
2:0 Ночерино 32
3:0 Ибрахимович 73
3:1 Джовинко 78
4:1 Ночерино 90+1

МИЛАН: Абиати, Абате (78 Мексес), Тиаго Силва, Бонера, Тайво, Акуилани (72 Емануелсон), Амброзини, Ночерино, Боатенг, Ибрахимович (74 Робиньо), Касано

ПАРМА: Миранте, Дзакардо, Палета, Фелчер, Гоби, Валиани (55 Бябяни), Мороне, Обиора (61 Ядид), Модесто (72 Пеле), Джовинко, Валдес