21.12.2011 07:12 - Милан завърши годината с победа
Автор: fossa Категория: Спорт
Прочетен: 333 Коментари: 0 Гласове:
0

Милан спечели спокойна победа с 2:0 като гост над Каляри. Росонерите излязоха начело в класирането преди мача на Ювентус утре срещу Удинезе. Победата дойде след автогол на Пизано в началото и попадение на Златан Ибрахимович през втората част.r
r
За Милан мача беше много важен. Последната стъпка преди ваканцията не биваше да е грешна. Още повече, че лидера Юве играеше с Удинезе. Милан обаче има навика да се отпуска на края на годината. От последните 5 заключителни за годината срещи, росонерите не бяха спечелили 4.r
r
Въпреки очакванията треньорът Масимилиано Алегри остави извън тима Дзамброта и Антонини, които се завърнаха след травми. Бонера действаше като десен защитник, а Тайво - отляво. Капитанът Масимо Амброзини бе предпочетен в полузащита пред Марк ван Бомел. Пато остана на пейката.r
r
За Каляри треньора Балардини направи някои рокади. Той върна Косу по-назад в полузащитата, а тримата офанзивни футболисти бяха Рибейро, Ларивей и Ибарбо.r
r
Началото беше взривно. Още във втората минута домакините удариха греда. Страхотно подаване на Косу в наказателното поле стигна до Рибейро, който стреля с десния крак, но топката срещна страничната греда.r
r
Само 2 минути след това Милан поведе с огромна доза късмет. Ибрахимович изведе Робиньо, който подаде в наказателното поле. Пизано опита да изпревари Ночерино и засече топката в своята врата - 0:1.r
r
След гола обаче Милан не успя да установи контрол върху мача. Росонерите рядко стигаха до наказателното поле на съперника. В 14-ата минута Каляри имаше добър шанс да изравни. Екдал стреля от дистанция, но Абиати изби в корнер. В оставащите минути до почивката на терена имаше малко Милан и много Каляри.r
r
Сардинците обаче така и не намираха възможности за гол. Те контролираха играта, но до наказателното поле на съперника. Дъждът, който се изсипа над "Сант"Елия" допълнително повлия на качеството на мача. 5 минути преди паузата Каляри имаше нов шанс. Този път Ларивей стреля с глава, но топката мина покрай вратата.r
r
На почивката Милан се оттегли с гол аванс, без да отправи удар към вратата на съперника. Втората част обаче Милан започна по-добре. Росонерите отправиха и първия си удар в 50-ата минута. Страхотно спасяване на вратаря Агаци предотврати гол след шут на Акуилани. Каляри обаче също не се отказа да търси гол. След центриране от корнер Ибарбо стреля с глава, но неточно.r
r
Робиньо пропиля отлична възможност. Той бе изведен очи в очи с вратаря, подмина го, но от малък ъгъл стреля неточно. Все пак Милан стигна до успокоителен втори гол. Робиньо отклони топката с глава и Ибрахимович се озова сам срещу Агаци. Шведът спокойно прокара топката покрай вратаря за 2:0.r
r
За Ибра това бе пети пореден мач в Серия А, в който вкарва гол. Той стана първият играч на Милан посигнал подобно нещо от 2008 г. насам. За последно това стори Пипо Индзаги. Ибра никога досега не се бе разписвал в 5 поредни мача от калчото. Ибрахимович вече има 11 гола в 13 мача от Серия А този сезон.r
r
До края Милан не направи нещо интересно, а просто задържа аванса си, за важните три точки. С тях отбора на Алегри не само излезе отново начело с 34 в актива си, но и продължи серията си без загуба срещу Каляри на 18 мача. Последното поражение от сардинците е от 1998 г.r