06.03.2011 01:32 - Гатузо реши дербито с първи гол от 3 г.
Автор: fossa Категория: Спорт
Прочетен: 2954 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 06.03.2011 01:40

Попадение на капитана донесе победата на Милан с 1:0 над Ювентус. С първия си гол от 3 години насам Дженаро Гатузо донесе победа на Милан в дербито с Ювентус. Росонерите победиха 1:0 в Торино и подпечатаха уволнението на треньора на Старата госпожа Луиджи Делнери. Милан игра доста по-добре от своя съперник и имаше много повече възможности за гол. Гатузо реализира попадението, което донесе трите точки на Милан.

110 години след като за първи път застанаха един срещу друг Ювентус и Милан се изправиха в нов много важен мач помежду им. Бианконерите загубиха 6 пъти от началото на 2011 г., включително последните 2 мача с Лече и Болоня. Те бяха на 17 точки зад лидера Милан и на 7 от четвъртото място в класирането. Треньорът Луиджи Делнери бе под напрежение и според слуховете, ако загубеше този мач щеше да се прости с работата си.

Милан бе на обратния полюс. Росонерите водеха в класирането с 5 точки пред Интер и нямаха загуба в 10-те кръга от началото на календарната година. Те паднаха само веднъж далеч от Милано този сезон - 0:1 от Чезена във втория кръг.

Треньорът на домакините можеше отново да използва вратаря Джиджи Буфон, който се завърна в тима след наказание. Джорджо Киелини застана отново в центъра на защитата, а Бонучи остана на пейката. Алберто Акуилани не бе напълно възстановен и не започна мача. Мартинес действаше по левия фланг, а Маркизио бе в средата. В атака си партнираха Алесандро Матри и Лука Тони.

В Милан също имаше изненади. Кевин-Принс Боатенг бе поставен зад двамата нападатели. Сред тях не беше Алешандре Пато, който бе герой срещу Наполи. Бразилецът отстъпи мястото си на Антонио Касано, който партнираше на Златан Ибрахимович.

Началото бе добро за Милан. Росонерите можеха да поведат още в 3-ата минута. Антонио Касано центрира добре към далечната греда, където Златан стреля от воле, но не уцели вратата. Постепенно Ювентус овладя играта, но само контролираше топката без да създаде нещо интересно. Положенията бяха за Милан.

Янкуловски изведе Антонио Касано сам срещу вратаря. Италианецът обаче прати топката високо над вратата. Малко по-късно Фелипе Мело се сблъска с Боатенг и го изрита в глезена неволно. Наложи се на почивката ганаеца да бъде сменен от Робиньо.

След паузата Милан отново имаше по-добрите ситуации пред вратата на съперника. Още в началото на втората част Матьо Фламини стреля с глава след добро центриране отдясно на Абате. Ударът обаче бе право в Буфон и вратаря улови. После Ибра имаше възможност да стреля от пряк-свободен удар от 30 метра. Ударът на шведа бе много силен, но Буфон изби.

В 68-ата минута логичното се случи. Ибра свали топката на границата на наказателното поле и тя се озова у Дженаро Гатузо. Капитанът на Милан стреля с левия крак и макар да не го направи по възможно най-добрия начин, топката спря в мрежата. Джиджи Буфон успя да я докосне, но не и да я избие - 1:0.

Това бе първи гол на Дженаро Гатузо в Серия А от 3 години насам. Последното му попадение бе срещу Аталанта на 23 януари 2008 г. Рино има общо 8 гола в 355 мача в Серия А в кариерата си. За Рейнджърс той бе доста по-резултатен - 3 гола в 34 мача.

Малко след гола Алегри смени неефективният Касано с Кларънс Зеедорф. Холандецът заигра зад нападателите, а Робиньо се премести напред да партнира на Ибра. Делнери пък най-накрая пусна Алекс Дел Пиеро. Капитанът замени незабележимия Алесандро Матри. Въпреки това отново Милан имаше шанс. Робиньо се озова с топка в краката около точката за изпълнение за дузпа, но стреля неточно.

Ювентус завърши мача без нито един точен удар във вратата на Абиати. След победата Милан събра 61 точки и има осем повече от Интер, който утре играе с Дженоа. Ювентус остана с 41 точки в актива си. Бианконерите са седми, но може утре да бъдат изпреварени от Палермо и Каляри.

ЮВЕНТУС - МИЛАН 1:0

0:1 Гатузо 68

ЮВЕНТУС: Буфон, Сьоренсен, Киелини, Бардзали, Траоре (84 Бонучи), Мартинес, Маркизио, Мело, Красич, Тони (63 Якуинта), Матри (80 Дел Пиеро)

МИЛАН: Абиати, Абате, Неста, Тиаго Силва, Янкуловски, Гатузо, Ван Бомел, Фламини, Боатенг (46 Робиньо), Касано (71 Зеедорф), Ибрахимович