15.05.2011 00:52 - Милан разби Каляри след купона за титлата
Автор: fossa Категория: Спорт
Прочетен: 840 Коментари: 0 Гласове:
0

"Росонерите" надвиха с 4:1 сардинци насред "Сан Сиро" Новият шампион на Италия Милан успя да постигне сравнително лесна победа с 4:1 над Каляри.

Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от 37-ия кръг на Серия "А", който се игра на стадион "Сан Сиро" в Милано.

Като цяло домакините бяха по-добрият отбор на терена и логично успяха да отбележат повече попадения.

За Милан точни бяха Робиньо (2), Гатузо и Зеедорф, докато голът за гостите бе дело на Андреа Косу.

Днес "Росонерите" празнуваха спечелената титла и футболистите на тима се забавляваха доста, но въпреки това намериха сили да бият Каляри.

Не може да пропуснем и завръщането в игра на ветерана Филипо Индзаги, който бе дълго извън терените.

През първите няколко минути се забеляза, че гостите от Сардиния се опитваха да притиснат домакините.

Милан обаче бързо напипа точния ритъм и овладя инициативата.

В 6-ата минута Алешандре Пато направи много хубав пробив през центъра на терена, но не успя да навлезе в наказателното поле на гостите и да стреля.

Две минути по-късно обаче Каляри стигна до добро положение, което пропиля.

В ситуацията Роберт Акуафреска проби и намери в центъра на наказателното поле Андреа Лацари, но неговият удар срещна тялото на бранител на Милан.

В 12-ата минута Пато навлезе в наказателното поле на Каляри, но стражът на сардинци Агаци успя да избие топката от краката му и да предотврати попадение.

Три минути по-късно ситуацията се пренесе пред вратата на Милан и гостите от Каляри бяха много близо до гол.

Акуафреска успя да засече перфектно центриране на Лацари, но не успя да вкара топката във вратата на Милан. Кълбото излезе в аут, но целта бе много близо.

През следващите минути двубоят бе изключително динамичен.

В 18-ата минута Пато имаше перфектен шанс да открие резултата, но ударът му с глава попадна право в ръцете на Агаци.

Минута по-късно голкипърът на сардинци бе принуден да спасява и удар на Робиньо.

Натискът на домакините продължи и в 22-ата минута Абате бе близо до гола.

Той преодоля двама бранители на гостите и понечи да стреля, но топката му бе отнета в последния момент.

Секунди по-късно все пак Милан откри резултата след супер гол на Робиньо.

Бразилският национал направи страхотен пробив и премина през няколко футболисти на гостите, след което със страхотен удар от границата на наказателното поле успя да матира Агаци и да даде преднина на своя тим.

Две минути по-късно Гатузо удвои преднината на домакините.

Халфът се възползва от излизането напред на стража на гостите Агаци и след удар с глава от 15 метра вкара на опразнената врата.

В 29-ата минута Андреа Косу можеше да намали, но не се възползва по най-добрия начин от топката, която попадна в него, в наказателното поле.

Вместо да стреля, една от звездите на Каляри предпочете да играе самостоятелно и топката му бе отнета.

В следващите минути "Росонерите" продължиха да притискат своя противник и да търсят още попадения.

В 33-ата минута Пато излезе сам срещу стража на гостите, но ударът му попадна право в ръцете на Агаци.

Две минути по-късно Робиньо направи преднината на Милан класическа.

Той бе намерен непокрит на страхотна позиция от Алешандре Пато и със силен удар от няколко метра матира стража на Каляри.

В 38-ата минута Каляри намали резултата с гол на Андреа Косу.

Той получи страхотен пас от Наинголан, след което финтира перфектно бранител на домакините, и насочи топката в обратния на вратаря ъгъл.

До края на полувремето не паднаха повече голове и резултатът се запази.

Втората част не бе особено интересна и през първите няколко минути от нея се забеляза, че двата тима не си създават опасни положения.

Гостите обаче постепенно се активизираха и имаха няколко добри атаки.

В 56-ата минута Габриеле Перико обстрелва от далечна дистанция Абиати, но стражът успя със сетни сили да спаси вратата си.

Четири минути по-късно Рагацо опита късмета си от далечна позиция, но и неговият удар не влетя във вратата на "Росонерите".

Все пак обаче Милан отново заигра силно.

В 70-ата минута пред Робиньо се откри много добро положение от което можеше да реализира, но бразилецът не успя да отправи толкова силен удар и топката му бе уловена.

Седем минути по-късно добрата игра на Милан даде резултат и Кларънс Зеедорф покачи на 4:1 след страхотна асистенция от страна на Пато.

До края на мача повече попадения не паднаха и резултатът се запази. Не може да не се пропусне и влизането в игра на Филипо Индзаги, който бе доста дълго време извън терените.

МИЛАН - КАЛЯРИ 4:1
[1:0] Робиньо 22"
[2:0] Гатузо 24"
[3:0] Робиньо 35"
[3:1] Koсу 38"
[4:1] Зеедорф 77"

МИЛАН: Абиати, Дзамброта, Силва, Йепес, Гатузо (63 - Фламини), Зеедорф, Абате, Амброзини (47 - Пирло), Урби, Пато (82 - Индзаги), Робиньо

КАЛЯРИ: Агаци, Астори, Канини, Перико (78 - Ариаудо), Агостини, Наинголан, Блондини, Лацари, Мисироли (60 - Рагаци), Косу, Акуафреска