Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
06.08.2011 17:39 - Страхотен Милан спечели Суперкупата на Италия след обрат срещу Интер
Автор: fossa Категория: Спорт
Прочетен: 774 Коментари: 0 Гласове:
2

Двата тима спретнаха супер мач на стадион "Птиче гнездо" в Пекин Италианският шампион Милан успя да надвие Интер с 2:1 в директния двубой за Суперкупата на Италия и по този начин стана абсолютен рекодьор по брой спечелени суперкупи, след като вече има 6 трофея.

Двубоят между двата тима се игра на стадион "Птиче гнездо" в китайската столица Пекин пред 80 хиляди души.

"Нерадзурите" започнаха мача страхотно и поведоха в резултата чрез Уесли Снайдер, който бе точен в 22-ата минута.

Милан обаче обърна мача с голове на Златан Ибрахимович и Кевин Принс Боатенг в 61-ата и 69-ата минути.

Това е първи трофей от Суперкупата на Италия за Милан от 2004 година.

Двата отбора започнаха двубоя предпазливо и през първите минути нито един от от тях очевидно не искаше да поеме инициативата.

Първият удар към едната от двете врати бе дело на Уесли Снайдер, който в 5-ата минута изпробва късмета си от 25 метра.

Топката обаче мина високо над гредата на вратата на Милан.

Само две минути по-късно "Росонерите" пропуснаха наистина невероятно чисто положение за гол.

Златан Ибрахимович изведе красиво с пета Робиньо, който излезе очи в очи с Жулио Сезар, но ударът му бе неточен.

В следващите минути Интер наложи лек натиск над своя противник и Ето"о имаше две възможности да застраши вратата на съперника, но и в двата случая не се възползва от тях.

В 21-ата минута "Нерадзурите" успяха да открият резултата в мача чрез Уесли Снайдер.

Холанецът вкара много красив гол с директен удар от фаул. Първоначално Абиати реагира и опита да избие фалцовия удар на Снайдер, но в крайна сметка топката влезе в мрежата.

През следващите минути "Росонерите" започнаха по-често да задържат топката и да печелят пространство в полето на съперника.

Милан имаше шанс да изравни малко след 30-ата минута, но Златан Ибрахимович не успя да обиграе както трябва топката. Към 40-ата минута шведът имаше втори добър шанс пред себе си, но нацели дясната греда след удар с глава.

В края на полувремето се стигна до нов добър шанс за Милан, след като "Росонерите" имаха пред себе си възможност да изпълнят фаул.

В крайна сметка до нищо не се стигна и резултатът на полувремето се запази.

Второто полувреме първоначално започна по-добре за Интер и "Нерадзурите" демонстрираха високо самочувствие при играта си.

Милан обаче стигна до първото опасно положение през втората част. Кларънс Зеедорф отправи много мощен удар към вратата на противника, който обаче излезе в аут.

В 53-ата минута обаче Интер отговори на предизвикателството със силен удар на Уесли Снайдер, който обаче бе неточен.

Седем минути по-късно Милан успя да изравни резултата. Кларънс Зеедорф овладя топката в наказателното поле, след което намери Златан Ибрахимович, който с летящ плонж с глава заби кълбото във вратата на Жулио Сезар.

При атаката футболистите на Милан тотално надиграха отбраната на Интер.

След гола си, "Росонерите" наложиха тотален натиск над своя противник и очевидно напипаха точния ритъм в играта си.

В 69-ата минута страхотната игра на "Росонерите" даде резултат и тимът на Алегри обърна мача в своя полза.

Алешандре Пато отлично овладя една топка, след което стреля, но кълбото срещна гредата.

Кевин Принс Боатенг обаче бе на точното място и довкара топката във вратата на Интер. До края на мача не се стигна до повече  голове.

МИЛАН - ИНТЕР 2:1
0:1 Снайдер (22)
1:1 Ибрахимович (60)
2:1 Боатенг (69)

МИЛАН (4-3-1-2): Абиати, Абате, Неста, Тиаго Силва, Дзамброта, Ван Бомел, Гатузо (75 - Амброзини), Зеедорф, Боатенг (82 - Емануелсон), Робиньо (62 - Пато), Ибрахимович

ИНТЕР (3-4-2-1): Сезар, Ранокиа, Самуел, Киву, Санети, Станкович (74 - Пацини), Тиаго Мота, Снайдер, Оби (82 - Кастайнос), Алварес (63 - Фараони), Ето`о