28.11.2011 01:28 - Милан гази, излиза втори
Автор: fossa Категория: Спорт
Прочетен: 796 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 28.11.2011 01:30

Росонерите вкараха 4 гола за едно полувреме при 4:0 срещу Киево. Ибрахимович стигна кота 100 попадения. Милан прегази 4:0 Киево у дома и излезе втори в класирането. Росонерите се разправиха с лекота със съперника и му вкараха 4 гола още до почивката. Два пъти се разписа Златан Ибрахимович, по веднъж вкараха Тиаго Силва и Пато. Първият гол на Ибрахимович в мача бе под №100 за шведа в Серия А.

След успеха Милан събра 24 точки от 12 изиграни мача. Росонерите имат 1 точка по-малко от лидера Ювентус, който има и мач по-малко. С 24 точки е и Удинезе, но с по-лоша голова разлика.

Милан игра отлично срещу Барселона в Шампионската лига през седмицата, но загуби с 2:3. Масимилиано Алегри трябваше да се справя без двама основни играчи в защита. С контузии бяха вратаря Кристиян Абиати и централния защитник Алесандро Неста. Първи мач за сезона записа Марко Амелия, а Марио Йепес застана в центъра на отбраната до Тиаго Силва. Пато бе предпочетен за партньор на Ибрахимович в атаката. Кевин-Принс Боатенг се завърна след наказание.

Златан преследваше своя гол №100 и съвсем не се бави в опитите си да го постигне. Бяха изминали само 50 секунди, когато шведа стреля мощно, но топката срещна напречната греда. Добрият старт на Милан бе възнаграден с гол в 8-ата минута. Боатенг върна топката към връхлитащия Тиаго Силва, който с хубав удар извън наказателното поле прати топката в ъгъла 1:0.

Ветеранът от Киево Серджо Пелесиер също търсеше своя гол №100 в Серия А. Той опита да изненада вратаря Амелия от фаул, но стража спаси с крак.

Все пак Ибрахимович бе този, който стигна до 100 гола. В 16-ата минута нападателя показа отново своята уникалност. От дъгата пред наказателното поле той хитро прехвърли вратаря Сорентино от трудна позиция - 2:0.

В 33-ата минута Милан вкара трети гол. След центриране от корнер Акуилани шутира от дъгата пред наказателното поле, топката се отклони и попадна у Пато, който спокойно реализира от близо.

Първият шанс за Киево дойде в 42-ата минута. Майкъл Брадли стреля от въздуха и топката облиза гредата на Амелия. Въпреки това Милан вкара още едно попадение преди паузата. Пато влезе в наказателното поле и бе съборен в гръб от Лусиано. Реферът Джуда посочи бялата точка. Ибрахимович изпълни дузпата и я реализира за 4:0. Негов 101-и гол в 196 мача от Серия А.

Милан започна втората част, така както завърши първата - с добър шанс. Удар с левачката на Ибра от границата на наказателното поле профуча покрай вратата.

Постепенно росонерите успокоиха темпото. Те знаеха добре, че са си осигурили победата. Киево така и не успяваше да затрудни защитата на съперника. Алегри направи и някои промени. Извади Боатенг и пусна Емануелсон на негово място. После и Ибрахимович получи почивка, за да влезе Робиньо.

В края на мача Хатемай опита да изненада Амелия с удар от дистанция, но вратаря на Милан спаси. В добавеното време и Пелесиер можеше да стигне до кота 100. Негов удар обаче бе отклонен от Йепес и мина покрай целта.

Въпреки че през второто полувреме спря да се напряга, Милан добави още едно великолепно представяне този сезон. Росонерите са най-резултатния отбор в Серия А с 27 гола от 12 мача.

МИЛАН - КИЕВО 4:0

1:0 Тиаго Силва 8
2:0 Ибрахимович 16